Dlaczego Hurghada to dobre miejsce na udane wakacje?

Hurghada to chyba najbardziej znany kurort w Egipcie. Umiejscowiony nad Morzem Czerwonym, od lat przyciąga rzesze turystów z całego świata. Co jest w nim aż tak atrakcyjnego, że wabi ludzi w miejsce położone na pustynnym wybrzeżu?

Odpowiedź je prosta – inwestycje w turystykę. To one sprawiły, że pustynna miejscowość zamieniła się w tętniący życiem kurort. Nie brakuje tu bogatej bazy noclegowej, która w większości stanowi luksusowe ośrodki wypoczynkowe, pełne wszelkich udogodnień, basenów i zjeżdżalni.

Dodatkowo bliskość morza sprawia, że do dyspozycji turystów są wszelkie aktywności wodne, z plażowaniem na czele. Do tego jeśli dołożymy znakomitą pogodę przez cały rok, to otrzymamy przepis na udany wypoczynek.

Mapa

Pogoda Hurghada – kiedy przyjechać?

Hurghada to kurort leżący w strefie klimatu zwrotnikowego,skrajnie suchego. Oznacza to tyle, że bez względu na to kiedy będziemy chcieli tu przylecieć na wakacje, pogoda będzie dopisywać.

Warunki pustynne, na których położona jest ta miejscowość skutkują tym, że deszcz tu pada niezwykle rzadko. Nie ma więc obaw, że jakaś pora monsunowa zepsuje nam urlop. Jednak nie jest też tak idealnie. Letnie miesiące są bardzo gorące, co oznacza w praktyce upały ponad 40 stopniowe. Nie każdy lubi takie warunki pogodowe i nie każdy je zniesie. Dlatego warto zainteresować się terminami, poza ścisłym sezonem. Wówczas temperatury nieco opadają.

Pogoda w Hurghadzie
Pogoda w Hurghadzie

Przykładowo w styczniu czy lutym, kiedy u nas jest ewidentnie zimno i nieciekawie, w Hurghadzie termometry pokazują ponad 20 stopni. Wieczory, owszem mogą być chłodnawe, ale te 13-14 stopni wyciągają. Jeśli nie potrzebujemy wody w morzu o temperaturze 30 stopni, warto tu przyjechać.

Atrakcje – Hurghada

Oprócz świetnej słonecznej pogody i ciepłego, błękitnego morza, Hurghada oferuje także inne atrakcje turystom. Na początku już wspomnieliśmy o rewelacyjnie wyposażonych ośrodkach wypoczynkowych, gdzie nie brakuje różnego rodzaju przyjemności dla przybyszów. Aquaparki, zagospodarowane plaże i pola golfowe, to tylko część tego co czeka tu na gości. Bogata formuła all inclusive, mini zoo czy animacje, to także zazwyczaj standard w pobliskich hotelach.

Oprócz tego Hurghada stoi przede wszystkim ośrodkami dla nurków. Miłośnicy podwodnych safari, to właśnie tu zazwyczaj kierują swoje kroki. Rafa koralowa w tym miejscu jest wyjątkowo atrakcyjna. Szczególnym powodzeniem cieszy się też snurkowanie, windsurfing i kitesurfing. Jednakże innych aktywności sportowo-wodnych też tu nie brakuje.

Na najmłodszych czeka tu pobliski park wodny – Jungle Aqua Park, natomiast dorosłych z pewnością zainteresuje wizyta w starej części Hurghady – Dahar. To dzielnica, gdzie można spróbować oryginalnej lokalnej kuchni. Warto tu zajrzeć na miejscowy bazar, który jest największym w mieście. Można tu kupić przyprawy, pamiątki, a także złotą biżuterię.

Będąc w starym mieście warto też zajrzeć do jednego z kościołów koptyjskich. Z rodzinnych rozrywek czeka tu też wielkie akwarium – Hurghada Grand Aquarium, delfinarium – Dolphin World czy skansen rzeźb piaskowych – Sand City Hurghada. Można skorzystać oczywiście z jednodniowych wycieczek fakultatywnych albo wybrać się na pustynię.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« || »

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *