Czy warto spędzić wczasy w Agadir w Maroko?

Agadir to podobno największy i najbardziej imprezowy kurort Maroka. Czym przyciąga do siebie turystów? Przede wszystkim znakomitym położeniem tuż nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego, szerokimi plażami pełnymi piasku oraz bogatym życiem nocnym.

Agadir to dobre miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku, jak i leniwego spędzania czasu podczas opalania. Orientalna muzyka, nadmorska promenada oraz smaczna kuchnia są tu tylko dodatkowymi wabikami. Kurort ten może poszczycić się mianem letniej stolicy Maroka, ale także ponad 300 dniami, podczas których świeci tu słońce.

Agadir wyróżnia się nieco swoją odmiennością na tle innych miast w Maroku. Przyczyną tego było trzęsienie ziemi z 1960 roku, kiedy to podczas ledwie 15 sekund, lwia część miasta zamieniła się w gruz. Miejscowość oczywiście się odbudowała, jednak postawiono na nieco bardziej nowoczesny i amerykański charakter zabudowy. Ulice Agadir są szerokie i prostopadle do siebie ułożone. Architektura miejska to połączenie modernistycznych budynków, wprost z lat 60-tych razem z tradycyjnym marokańskim budownictwem.

Dla kogo są wakacje w Agadir oraz kiedy tu przyjechać?

Agadir jak już wspominaliśmy to znakomite miejsce na wczasy i wypoczynek. Zarówno dla rodzin z dziećmi, ze względu na szerokie piaszczyste plaże, jak i paczki znajomych, którzy chcą się wieczorami zabawić. W Agadirze jest dużo możliwości uprawiania wszelkiego rodzaju sportów, nie tylko typowo tych wodnych (kite- i windsurfingu). Odnajdą tu się także pary zakochanych, które szukają romantycznych kryjówek.

Jeśli chodzi o warunki pogodowe, to dopisują one tu niemal przez cały rok. Co ciekawe Agadir jest położony w dolinie, pomiędzy górami, co sprawia ze panuje tu mikroklimat. Słońce wychodzi tu zza chmur dopiero popołudniu. Najlepszym momentem na zwiedzanie oraz korzystanie z uroków plażowania jest tu wiosna i jesień. Jeśli ktoś lubi, a przede wszystkim znosi wysokie temperatury, to śmiało może przyjechać do Agadir od czerwca do sierpnia. Natomiast miłośnicy sportów wodnych, przylatują tu zazwyczaj w terminie od listopada do marca, kiedy panują najkorzystniejsze dla nich warunki pogodowe.

Atrakcje na wczasach w Agadir i co można tu zobaczyć?

Tym co w głównej mierze kusi Maroko, to kolorowe i pachnące bazary. W Agadir jest oczywiście spory, miejscowy suk, gdzie można zakupić praktycznie wszystko. Od herbaty, przez słodycze, wyroby ze skóry, oryginalną berberyjską biżuterię, po szale, chusty i naczynia do gotowania.

Suk - wakacje i wczasy w Agadir
Suk – wakacje i wczasy w Agadir

W centrum miasta umiejscowione jest tutejsze zoo – Dolina Ptaków, w którym zgodnie z nazwą przeważa ptactwo, różnych gatunków. Oprócz pelikanów i flamingów, można tu zobaczyć lamy i muflony. Idealne miejsce dla rodzin z dziećmi.

W Agadirze jest oczywiście także Medyna, która mimo że nie jest wiekowa, swoją tradycyjną marokańską architekturą robi wrażenie. Oprócz tego w mieście jest port, długa promenada idealna na spacery oraz plaża z łagodnym zejściem do morza, która ciągnie się aż przez 10 kilometrów.

Na obrzeżach Agadiru jest Crocopark, w którym można zobaczyć krokodyle w ich naturalnym środowisku oraz wzniesienie Kasbah, na którym znajdują się ruiny twierdzy. Ten ostatni jest również doskonałym miejscem do podziwiania panoramy rozciągającej się na całe miasto. Oprócz tego można oczywiście udać się na na Saharę (co wziąć ze sobą), wykupując miejscową wycieczkę fakultatywną.

Zobacz także nasze inne rankngi i poradniki:

« ||

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *